Kim jestem?

kobietą, matką – pełnoletniego już – syna. Ale przede wszystkim starającą się łączyć pracę zawodową, obowiązki i prozę codziennego życia z pasją odkrywania i doświadczania świata oraz jego uroków. A nade wszystko z pasją utrwalania tego, co widzę na karcie pamięci mojego aparatu, który od lat stał się niemal nieodłącznym atrybutem każdego wyjazdu i każdej wędrówki. W czasie, gdy kumuluję dni urlopowe, kombinuję gdzie tu znowu wyruszyć. Wszak, żyje się tylko raz! Logistyka wyjazdów oraz namiętne przeczesywanie rozmaitych publikacji oraz przewodników po miejscach, do których chciałabym kiedyś dotrzeć – to przedłużenie tych wyjazdów. 

Jak podróżuję? 

Odpowiedź zabrzmi może banalnie, ale bardzo różnie. Najczęściej podróżuję z rodziną, ze znajomymi, jednak zdarzają mi się też wyjazdy solo. Najtrudniejszy jest zawsze ten „pierwszy krok”, potem wszystko już idzie z górki. Mam wrażenie, że urodziłam się w niewłaściwym kraju i dlatego ciągnie mnie tam gdzie słońce i ciepło. Udało mi się odwiedzić już ponad 30 krajów w Europie, Afryce i Azji. Spełniłam już wiele swoich podróżniczych marzeń, a moja lista marzeń wciąż rośnie! Wszak – jak mawiają znawcy kulinariów – „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. 

Niezależnie od tego czy samodzielnie planuję wyjazd czy wybieram się na leniuchowanie typu all inclusive, zawsze staram się zobaczyć jak najwięcej jest możliwe.  Nigdy dość cieszenia oczu i serca pięknem tego świata, a czasem także odkrywania i uwypuklania tego piękna. Choć często bywa ono mocno skryte i dostępne tylko wytrwałym, którzy chcą szukać; którzy maja na tyle odwagi, by czasem zejść z utartych turystycznych szlaków, na chwile zatrzymać się i spojrzeć w głąb rzeczywistości. A potem móc dzielić się tym wszystkim z innymi. 

Bo tam wolność i moja przestrzeń
do przodu będę biec ile mi starczy sił

Nie jestem ani wielkim podróżnikiem, ani profesjonalistą fotografem. Po prostu lubię poznawać nowe miejsca i ta pasją poznawczą pozytywnie „zarażać” swoich bliskich. Lubię odkrywać nowe smaki, być panią swojego czasu, no … i robić zdjęcia … tysiące zdjęć.